5 Punktów wywiezione z Kobierzyc

Tylko 5 i aż 5 punktów wywozi broniący tytułu Mistrza Polski SKB Litpol – Malow Suwałki z Kobierzyc. Osłabiony SKB musiał poradzić sobie w trudnej sytuacji podczas drugiej kolejki Lotto Ekstraligi Badmintona, bowiem przed samym rozpoczęciem rundy kontuzje wykluczyły z gry Mateusza Świerczyńskiego, Adama Szolca oraz Aleksandrę Goszczyńską. Na domiar pecha problemy komunikacyjne sprawiły, że na lidze nie pojawili się Lucas Claerbout, Danylo Bosniuk oraz Emil Holst.

W pierwszym meczu SKB wygrało przeciwko KS Badminton Kobierzyce 4:3 co oznacza podział punktów pomiędzy Suwałkami a Kobierzycami. Swoje mecze wygrywali Przemysław Szydłowski/Robert Cybulski w grze podwójnej mężczyzn, Kamila Augustyn/Anastasiya Khomich w grze podwójnej kobiet, Kamila Augustyn w grze pojedynczej kobiet oraz Karolina Szubert/Przemysław Szydłowski w grze mieszanej. 

W drugim meczu SKB odniosło zwycięstwo w meczu z UKS Unią Bieruń wynikiem 5:2 co zagwarantowało Suwalczanom komplet punktów w tym meczu. Swoje mecze wygrywali: Przemysław Szydłowski/Robert Cybulski w grze podwójnej mężczyzn, Karolina Szubert/Anastasiya Khomich w grze podwójnej kobiet, Kamila Augustyn/Przemysław Szydłowski w grze mieszanej, Kamila Augustyn w grze pojedynczej kobiet oraz Michał Sobolewski w grze pojedynczej mężczyzn.

“Pomimo osłabień drużyny udało nam się wywieźć z Kobierzyc 5 punktów. To dobry wynik zwłaszcza na osłabienie drużyny przed tą kolejką” – mówi trener SKB Jerzy Dołhan. “Myślę że zagraliśmy bardzo dobrze zarówno taktycznie jak i technicznie, co pozwoliło nam wygrać obydwa mecze. Cieszymy się również z powrotu do gry Anastazji Khomich, która po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją wraca do walki o najwyższe cele. Następnym naszym przystankiem będzie 3 kolejka, która odbędzie się u nas w Suwałkach. Tam również liczymy na zwycięstwa w meczach z Krakowem oraz z OSSM Białystok” – dodaje trener.

___

ℹ️ Występy SKB Litpol – Malow w Lotto Ekstralidze Badmintona wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego