fot1

6 medali podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Białymstoku

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Białymstoku, z którego Suwalscy zawodnicy przywiożą worek medali! 

Pierwszy medal wywalczyły nasze juniorki w grze podwójnej – Natalia Lenczewska oraz Viktoriya Pletsiukhova. W półfinale musiały uznać wyższość pary z Bierunia – Joanny Podedworny i Anny Czuchry (późniejsze Mistrzynie Polski) zdobywając tym samym brązowy medal!

Następny medal, tym razem srebrny dorzuciła Oliwia Niedźwiedzka w grze pojedynczej juniorek. Oliwia po doskonałej grze awansowała do finału, którym nieznacznie przegrała z Joanną Podedworny (UKS Unia Bieruń). 

Kolejne medale (złoty i srebrny) nasze zawodniczki zdobyły w grze pojedynczej kobiet w kategorii młodzieżowców. Bratobójczy pojedynek musiały stoczyć Anastasiya Khomich oraz Ulyana Volskaya. Górą w tym pojedynku była Anastasiya i to ona została Mistrzynią Polski w tej kategorii.

Na kolejne medale nie trzeba było długo czekać bowiem padły one łupem naszych zawodniczek w grze podwójnej kobiet w młodzieżowcach. Po pojedynku w grze pojedynczej swoje siły połączyły Anastasiya oraz Ulyana a zagrały przeciwko parze Suwalsko – Warszawskiej, bowiem po drugiej stronie siatki stanęły Karolina Szubert oraz Paulina Hankiewicz (ABRM Warszawa). Po najdłuższym dzisiaj meczu – 67 minut górą z tego starcia wyszła para Khomich/Volskaya. 

Tym samym zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyli w sumie 6 medali. Bardzo serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom oraz trenerom!

ℹ️ Udział w zawodach zawodników SKB dofinansowany jest ze środków budżetowych Urzędu Miasta Suwałki

Dołącz do nas