razem

Dwa złote i dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Młodzików

Zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików rozgrywane w Olsztynie k. Częstochowy, na których zawodniczki Suwalskiego Klubu Badmintona zdobyły aż cztery medale w tym dwa z najcenniejszego kruszcu! 

Pierwszy medal zdobyła Aleksandra Wasilewska w grze pojedynczej kobiet. W półfinale po ciężkiej walce uległa Oldze Szwarnowieckiej wynikiem 0:2 zdobywający tym samym brązowy medal. Drugi brązowy medal Ola dorzuciła w grze podwójnej grając w parze z Anną Langę. W półfinale dziewczyny musiały uznać wyższość pary – Lena Makowska/ Dominika Bartłomiejczuk. 

Worek z medalami na 100% otworzyła Aleksandra Wilczewska. W pierwszym w kolejności finale zaprezentowała się Ola w grze mieszanej, grając w parze z Mikołajem Krystkiem. Do wyłonienia zwycięzcy w tym pojedynku trzeba było rozegrać 3 sety, w których górą była para Wilczewska/Krystek i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium. Drugi złoty medal dorzuciła Ola w grze podwójnej w parze z Kają Ziółkowską zwyciężając przeciwko parze Lena Makowska/ Dominika Bartłomiejczuk.

“Jestem bardzo zadowolony z naszych zawodniczek po tym turnieju. Obie Ole pokazały że są dobrze przygotowane do gry, a ich codzienna ciężka praca przyniosła efekty. Ola Wilczewska w finale pokazała jak jest mocna psychicznie co przełożyło się na jej wyniki” – mówi trener SKB Jerzy Dołhan

ℹ️ Udział w zawodach zawodników SKB dofinansowany jest ze środków budżetowych Urzędu Miasta Suwałki

Dołącz do nas