Dwa złote medale Aleksandry Wilczewskiej

Suchedniów — zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie.
Duży sukces odniosła podopieczna Jerzego Dołhana, suwalska badmintonistka Aleksandra Wilczewska. Dwukrotnie odbierała medal i puchar za mistrzostwo Polski.
Pierwsze, Aleksandra Wilczewska mistrzostwo Polski zdobyła w grze podwójnej dziewcząt U13 z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce).
Finałowy mecz, chociaż trzysetowy, to przewaga w dwóch zwycięskich setach Aleksandry i Kai była widoczna.
Dziewczęta górowały, zdecydowanie w pierwszym i trzecim secie, pokonując rywalki 21-13, 21-13. Drugi set można, uznać za wpadkę przy pracy, przegrały do 15.
Mistrzostwo Polski jak najbardziej zasłużone — wielkie brawa, gratulacje dla Aleksandry i Kai.
Drugi mistrzowski tytuł Aleksandra Wilczewska wywalczyła w grze mieszanej U13. Partnerem Aleksandry był zawodnik MKS Orlicz Suchedniów — Jakub Dulemba.
Aleksandra i Jakub pokonali w finale 2:1 parę Mikołaj KRYSTEK/Maja NAUMCZYK (UKS Orbitek Straszęcin/ LKS Technik Głubczyce).
Zwycięstwo w grze mieszanej nie należało do łatwych. Pierwszy set — i walka lotka, za lotkę, końcówka seta należała jednak do Aleksandry i Jakuba, wygrali 21:19.
Set drugi to zdecydowana przewaga od początku do końca przeciwników, pary Mikołaj KRYSTEK /Maja NAUMCZYK i przegrana 13:21.
W trzecim secie od początku zaczęło się dobrze, przewaga Aleksandry i Jakuba rosła z upływem czasu, rewelacyjnie w tym secie zagrała zawodniczka SKB — Aleksandra Wilczewska, wtórował jej Jakub, ale bezlitośnie punktowała przeciwników, a to skutkowało zwycięstwem 21:14.
Suwalczanka mogła wspólnie z partnerem Jakubem Dulembą cieszyć się ze zwycięstwa i tytułu Mistrz Polski w grze mieszanej.
– Jestem dumny, z dwóch mistrzowskich tytułów Aleksandry – mówił Jerzy Dołhan. Chcę zaznaczyć, że dobrze wypadła także druga deblowa para SKB — Roksana KARASZEWSKA/Aleksandra WASILEWSKA. Dopiero w walce o ćwierćfinał musiały uznać wyższość — późniejszych mistrzyń Polski, a szkoda, bo inne losowanie i mogło być jeszcze radośniej.
Ciężko pracowały nasze dziewczęta na ten sukces, ale jak, widać, opłacało się.
Dziękuję za piękne wzruszenia, jakich dostarczyła mi Aleksandra Wilczewska podczas odbierania dwóch złotych medali mistrzostw Polski, ale obiecuję, że na tych tytułach się nie zatrzymamy. Dziekuję współtowarzyszom sukcesów Aleksandry – Kai Ziółkowskiej i Jakubowi Dulębie – byliście WSPANIALI, to dzięki Wam mogliśmy cieszyć się z mistrzowskich tytułów – DZIĘKUJĘ! 

Podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych o medale walczyło 170 zawodników z 47 klubów z całej Polski. Cieszy nas, że dwa złote medale mistrzostw Polski przypadły badmintonistce SKB Suwałki — Aleksandrze Wilczewskiej.