IMG_8209-Poprawione-Szum

Inauguracja Lotto Ekstraligi Badmintona w sezonie 2023/2024

Udana inauguracja Lotto Ekstraligi Badmintona dla SKB Litpol Malow! W meczu pierwszej kolejki suwalczanie odnieśli zwycięstwo bez straty meczu wygrywając 7 do 0. W pierwszym meczu na boisko wyszły gry podwójne mężczyzn oraz kobiet. W deblu męskim SKB reprezentowali Robert Cybulski oraz Przemysław Szydłowski. Zmierzyli się oni z parą Kacper Górniak/Patryk Kordek. Po 32 minutach górą w tym meczu byli suwalczanie wygrywając wynikiem 2:1 w setach. Równolegle na boisku obok rozgrywał się mecz gry podwójnej kobiet. Po przeciwnych stronach siatki stanęły Anastasiya Khnomich w parze z Karoliną Szubert oraz Jessica Orzechowicz w parze z Julią Szajner. Nastia z Karoliną wygrały w dobrym stylu wynikiem 15:11 i 15:3. W następnej kolejce na kortach zameldowali się nasi męscy singliści, którzy odnieśli zwycięstwa w swoich meczach. Danylo Bosniuk pokonał Łukasza Cimosza wynikiem 2:1 a Andrzej Niczyporuk pokonał Adama Bogacza 2:0. W kolejnym rzucie do gry przystąpiły nasze Panie w grze pojedynczej. Z dobrej strony zaprezentowała się nasza nowa zawodniczka z obywatelstwem francuzkim Xu Wei, która pokonała Maję Janko 15:10 i 15:10. Również Ulyana Volskaya zagrała bardzo dobre spotkanie, w którym pokonała Jessicę Orzechowicz 15:13 oraz 15:9. Kropkę nad i przyłożył nasz mixt – Mikołaj Szymanowski grający w parze z Xu Wei. Pokonali oni Łukasza Cimosza oraz Maję Janko wynikiem 15:6 i 15:12. 

SKB Litpol – Malow w składzie: Danylo Bosniuk, Robert Cybulski, Andrzej Niczyporuk, Michał Sobolewski, Adam Szolc, Przemysław Szydłowski, Anastasiya Khomich, Oliwia Niedźwiedzka, Karolina Szubert, Ulyana Volskaya oraz Wei Xu. 


ℹ️ Występy SKB Litpol - Malow finale w Lotto Ekstralidze Badmintona wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków POGODNE SUWAŁKI i Województwo Podlaskie

Dołącz do nas