IMG_2063-Poprawione-Szum

Międzynarodowy Festiwal Badmintona – brąz i dwa ćwierćfinały

W ubiegły weekend na Białostockich parkietach odbył się Międzynarodowy Festiwal Badmintona Oraz Yonex Polish Open U17. W Międzynarodowym Festiwalu Badmintona klub reprezentowali: Bartosz Folejewski, Julia Jurkun, Hanna Marcińczyk, Karol Motulewicz, Antonina Niezgoda, Marcel Niezgoda, Krzysztof Sadowski, Filip Słabiński, Agata Szeliga, Róża Szyperek, Maja Szyszkowska oraz Adrian Zaborowski. W turnieju Yonex Polish Open U17 mieliśmy 4 zawodników naszego klubu: Aleksandra Wilczewska, Aleksandra Wasilewska, Wiktoria Banaszewska oraz Jan Szeszko.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się nasza zawodniczka Róża Szyperek, która dotarła do półfinału gry pojedynczej dziewcząt w kategorii U13. W tym półfinale musiała uznać wyższość Ukraińskiej zawodniczki, zdobywając tym samym brązowy medal w tej grze. 

Z dobrej strony pokazali się również nasi zawodnicy biorący udział w turnieju Yonex Polish Open U17. Aleksandra Wilczewska grająca w parze z Leną Jachimek dotarły do ćwierćfinału zajmując 5te miejsce w deblu dziewcząt. Z dobrej strony zaprezentował się nasz mixt, który dwa tygodnie temu zdobył brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wiktoria Banaszewska oraz Jan Szeszko. Oni również dotarli do ćwierćfinału, gdzie musieli uznać wyższość pary Ukraińskiej kończąc rywalizację w grze mieszanej na 5tym miejscu.

“Nasi zawodnicy wypadli bardzo dobrze na obydwu turniejach. Bardzo cieszę się z postępu jaki robią z turnieju na turniej, zwłaszcza młodsi zawodnicy, którzy mieli możliwość zagrania z zawodnikami z innych państw co przekłada się na zdobywanie doświadczenia na turniejach” – mówi po turnieju trener SKB Jerzy Dołhan 

ℹ️ Udział w zawodach zawodników SKB dofinansowany jest ze środków budżetowych Urzędu Miasta Suwałki

Dołącz do nas