Ostatni turniej w roku

Już od poniedziałku do środy w podwarszawskim Józefosławiu w Centrum Zdrowia i Sportu LAVO rozegrany zostanie Puchar Polski w badmintonie. Puchar Polski, zaplanowany na 19-21 grudnia, w tym sezonie zmienia swoją formułę (w poprzednim roku rozgrywany był w formule indywidualnej). Zostanie rozegrany w formie znanej z takich turniejów jak Uber Cup oraz Thomas Cup (Drużynowe Mistrzostwa Świata drużyn Męskich i Damskich) – oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. To nowość w kalendarzu polskich imprez badmintonowych. 

Damska drużyna SKB Litpol – Malow rozegra swoje mecze grupowe z: AZS UM Łódź, OSSM SMS Białystok oraz WWL Badminton Club Grupa Cygan. Pierwszy mecz Suwalczanki rozegrają w poniedziałek o godzinie 15:00 z OSSM SMS Białystok.

Męska drużyna SKB Litpol – Malow rozegra swoje mecze grupowe z AZS AGH Kraków, Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle oraz WWL Badminton Club Grupa Cygan.

Drużyny SKB Litpol Malow nie wspomogą zawodnicy zza granicy – Danilo Bosniuk, Michelle Li, Lucas Clearbout oraz Emil Holst.

“Jedziemy na ten turniej dobrze zakończyć 2022 rok. Naszym celem jest zdobycie w obu kategoriach kompletu zwycięstw, jednak wszystko rozstrzygnie się na boisku. Wszyscy zawodnicy są dobrze przygotowani i gotowi do gry na swoim najwyższym poziomie” – Mówi trener SKB Litpol – Malow Jerzy Dołhan

___

ℹ️ Występy SKB Litpol – Malow w Pucharze Polski 2022 wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego