Robert

Polish Open 2023 – Tarnów, 22-26.03.2023

W tym roku zawodnicy z całego świata zjechali do Tarnowa, gdzie rozgrywany był prestiżowy turniej rangi International Challenge Polish Open 2023. W turnieju wzięło udział niespełna 500 zawodników z 50 krajów. W turnieju nie zabrakło zawodników Suwalskiego Klubu Badmintona. W grze podwójnej mężczyzn na starcie zameldowali się: Michał Sobolewski oraz Adam Szolc, Robert Cybulski grający w parze z Miłoszem Bochatem (ABRM Warszawa), Anastasia Khomich grająca grę pojedynczą oraz grę podwójną z Joanną Podedworny, Oliwia Niedźwiedzka grająca grę pojedynczą oraz Ulyana Volskaya również gra pojedyncza.

Jako pierwsza do gry w turnieju przystąpiła Oliwia Niedźwiedzka, która po wyrównanej walce z Emilie Drouin uległa 0:2. Następnym meczem była gra pojedyncza Ulyany, która również zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, lecz większe doświadczenie jej przeciwniczki zadecydowało o wyniku w tym meczu. Ulyana uległa Cecilii Wang 0:2. Kolejnym meczem był mecz Anastasii Khomich, która po 1,5 rocznej przerwie rozegrała swój pierwszy duży turniej. Po 47 minutach gry i zaciętym meczu górą w tym pojedynku była Kateřina Mikelová wygrywając całe spotkanie 2:1. Anastasia wystąpiła również w grze podwójnej w której wraz z Joanną Podedworny musiały uznać wyższość szwedzkiego debla 0:2.

Do bratobójczego pojedynku doszło w przypadku gry podwójnej mężczyzn. Na boisku wystąpiło 3 zawodników SKB, bowiem po przeciwnych stronach siatki stanęli: Robert Cybulski oraz Miłosz Bochat oraz Michał Sobolewski oraz Adam Szolc. Górą w tym spotkaniu była para Cybulski/Bochat. Robert wraz z Miłoszem zagrali wspaniały turniej, pokonując po drodze mocne pary. Swój udział w turnieju zakończyli w ćwierćfinale, gdzie przegrali z parą z Tajwanu 1:2.

ℹ️ Występy SKB Litpol - Malow finale w Lotto Ekstralidze Badmintona wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków POGODNE SUWAŁKI i Województwo Podlaskie

Dołącz do nas