339120001_140776252068703_7129294250612695216_n

Faza play-off Lotto Ekstraligi Badmintona

W Suchedniowie po raz kolejny odbył się Puchar Gór Świętokrzyskich mający rangę Super Grand Prix. Suwalski Klub Badmintona reprezentowali: Aleksandra Wasilewska, Aleksandra Wilczewska, Oliwia Niedźwiedzka, Veranika Stankevich, Viktoriya Pletsiukhova, Natalia Lenczewska, Ulyana Volskaya, Karolina Szubert, Anastasiya Khomich, Robert Cybulski, Przemysław Szydłowski oraz Michał Sobolewski.

Kategoria elity:

W kategorii Elity 2 miejsce w grze pojedynczej kobiet zajęła Ulyana Volskaya, która po bardzo dobrej grze wygrała w półfinale z Jessicą Orzechowicz (MKS Spartakus Niepołomice) a następnie w finale uległa Wiktorii Dąbczyńskiej (MKS Orlicz Suchedniów). Ulyana też wystąpiła w grze mieszanej grając w parze z Michałem Sobolewskim, z którym zajęła 6 miejsce. Michał wystąpił również w grze pojedynczej, w której zajął 9 miejsce.

Dobry wynik odnotował również Robert Cybulski w grze podwójnej mężczyzn zajmując 2 miejsce (nieobecność jego stałego partnera Miłosza Bochata) grając w parze z Krzysztofem Jakowczukiem (UKS Hubal Białystok). Robert wystąpił również w grze mieszanej z Karoliną Szubert w której zajęli 8 miejsce

W kategorii Elity zagrał także Przemysław Szydłowski, grający grę podwójną w parze z Pawłem Śmiłowskim (UKS Hubal Białystok) zajął 6 miejsce oraz grający grę mieszaną z Olgą Mikszą (ABRM Warszawa) z którą zajął 4 miejsce.

Kategoria Juniorów U19:

W grze mieszanej z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Viktoriya Pletsiukhova. Grając w Parze z Janem Frańczakiem (UKS Hubal Białystok) wygrała w grze mieszanej w turnieju w kategorii U19. Viktoriya wystąpiła również w grze podwójnej kobiet U19 w parze z Natalią Lenczewską. Nasze dziewczyny po długich pojedynkach zajęły 4 miejsce. Natalia Lenczewska zagrała również w grze mieszanej z Kajetanem Baranowskim (KS Hubertus Zalesie Górne), z którym zajęła 8 miejsce.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również Veranika Stankevich. Grając w parze z Antoniną Cybulką (CT Arena Hawel Academy) zdobyła 2 miejsce w grze podwójnej kobiet U19. Veranika stoczyła również swoje pojedynki na tym turnieju w grze pojedynczej kobiet U19, gdzie zajęła 5 miejsce.

W grze pojedynczej kobiet dobry wynik odnotowała Oliwia Niedźwiedzka, która dotarła do finału. Co ciekawe mecz finałowy Oliwii był najdłuższym meczem turnieju. Po godzinnej walce Oliwia uległa Gabrieli Skórkowskiej (ABRM Warszawa). Oliwia wystąpiła również w grze podwójnej z Izabellą Kamolą (Ks Hubertus Zalesie Górne) zajmując 7 miejsce.

Kategoria Młodzików U15

Z bardzo dobrej strony pokazała się Aleksandra Wilczewska przygotowująca się do Mistrzostw Europy, która wygrała w grze podwójnej kobiet U15. Ola zagrała w parze z Kają Ziółkowską (PULSLIFT UKS NIKE Suchedniów). Aleksandra zagrała również w grze mieszanej w parze z Mikołajem Krystkiem (UKS Orbitek Straszęcin) gdzie zajęli 5 miejsce 

Dobry badminton pokazała również Aleksandra Wasilewska, która będąc młodszym rocznikiem w kategorii U15 zajęła 4 miejsce w grze pojedynczej kobiet U15. Aleksandra zagrała również grę podwójną z Anną Lange (KS Badminton School Gdynia) z którą zajęły 4 miejsce. 

“Super Grand Prix to turniej charakteryzujący się dużą ilością meczów stojących na wysokim i wyrównanym poziomie. Nasi zawodnicy spisali się dobrze. Na pewno należy docenić Aleksandrę Wasilewską, która grała w młodszym roczniku w kategorii U15 (Do kategorii U15 należą roczniki 2008 i 2009) .Z dobrej strony zaprezentowali się również zawodnicy grający w Lotto Ekstralidze Badmintona – Ulyana Volskaya, Oliwia Niedźwiedzka, Anastasiya Khomich, Karolina Szubert Przemysław Szydłowski, Robert Cybulski i Michał Sobolewski” komentuje trener SKB Jerzy Dołhan

ℹ️ Występy SKB Litpol - Malow finale w Lotto Ekstralidze Badmintona wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków POGODNE SUWAŁKI i Województwo Podlaskie

Dołącz do nas