UV

Rozpoczynamy Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Białymstoku

Na białostockich parkietach rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w badmintonie. W kategorii juniorów klub reprezentują: Oliwia Niedźwiedzka, Natalia Lenczewska, Viktoriya Pletsiukhova. W kategorii Młodzieżowców klub reprezentują: Anastasiya Khomich, Ulyana Volskaya, Karolina Szubert, Michał Aleksandrowicz, Sebastian Lenczewski oraz Maksim Ovchinnikov.W grze pojedynczej juniorek zagra Oliwia Niedźwiedzka która jest rozstawiona z numerem 2. W pierwszym meczu zmierzyła się z Amelią Kujawską wygrywając pewnie wynikiem 2:0. Oliwia wystąpi też w grze podwójnej juniorek, grając w parze z Gabrielą Skórkowską (ABRM Warszawa). Rozstawione z numerem 3/4 zaczynają swój udział w mistrzostwach od ćwierćfinału

W grze podwójnej juniorek zobaczymy również suwalską parę – Natalię Lenczewską oraz Viktoriyę Pletsiukhovą. Nasze dziewczyny zagrają przeciwko parze Julia Fras/ Magdalena Waraczewska. Obie nasze dziewczyny grają również grę mieszaną. Natalia grając w parze z Kajetanem Baranowskim (KS Hubertus Zalesie Górne) musieli uznać wyższość pary Emilia Skrzek/Piotr Tomaszewski odpadając z turnieju w 1 rundzie. Viktoriya grając w parze z Janem Frańczakiem (UKS Hubal Białystok) w pierwszym meczu zdecydowanie wygrali na parę Julia Pajek/Mateusz Podkowiński. W 2 rundzie zmierzą się z turniejową 2 – Julia Stankiewicz/Arkadiusz Dydyński (obydwoje UKS Hubal Białystok).

W kategorii młodzieżowców w grze pojedynczej mężczyzn wystąpił Sebastian Lenczewski oraz Maksim Ovchinnikov. Sebastian w pierwszym meczu po walce wygrał z Bartłomiejem Woźniakiem (UKS KIKO Zamość) lecz w drugim musiał uznać wyższość turniejowej jedynki – Mikołaja Szymanowskiego, odpadając tym samym z turnieju na etapie 2 rundy. Maksim zmierzył się z Karolem Budnym (Beninca UKS Feniks Kędzierzyn Koźle), z którym przegrał nieznacznie w dwóch setach kończąc swój występ na etapie 1 rundy. Sebastian wystąpi również w grze podwójnej mężczyzn z Michałem Aleksandrowiczem. Nasi chłopcy w 1 rundzie zmierzą się z parą Wojciech Grzyb/Karol Budny

W grze pojedynczej kobiet w młodzieżowcach rozstawiona z numerem 3/4 Ulyana Volskaya pewnie awansowała do 2 rundy wygrywając 2:0 z Gabrielą Sokołowską (KS Chojnik Jelenia Góra). Do turnieju przystępuje również Anastasiya Khomich, która jest rozstawiona z numerem 2. Anastasiya wygrała pierwsze spotkanie z Idą Wiśniewską (ABRM Warszawa) a w ćwierćfinale zmierzy się z Aleksandrą Radziszewską (UKS Hubal Białystok). Anastasiya i Ulyana połączą również swoje siły w grze podwójnej, w której rozstawione są z numerem 1. Swój udział rozpoczynają od ćwierćfinału w którym zmierzą się z Laurą Bujak oraz Urszulą Trusińską. 

W deblu kobiet zobaczymy również Karolinę Szubert, grającą w parze z Pauliną Hankiewicz. Dziewczyny rozstawione z numerem 2 rozpoczną swój udział w turnieju również od fazy ćwierćfinałowej. Karolina występuje również w grze mieszanej z Maciejem Matuszem (ABRM Warszawa), w której awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzą się z parą Jessica Orzechowicz/Szymon Stokfisz. 

Link do wyników: https://tiny.pl/cqbs1 

Link do transmisji na żywo: https://tiny.pl/wzklc 

ℹ️ Udział w zawodach zawodników SKB dofinansowany jest ze środków budżetowych POGODNE SUWAŁKI

Dołącz do nas