6 Medali na Super Grand Prix

Aż 6 medali przywożą suwalscy zawodnicy z Super Grand Prix rozgrywanego w podwarszawskim Józefosławiu. Jako pierwszy worek z medalami dla Suwałk otworzyła Veranika Stankevich w parze z Antoniną Cybulką (CT Arena Hawel Academy Poznań) zdobywając srebrny medal w grze podwójnej juniorek ulegając w finale parze Piwowar/Stankiewicz 21:10, 21:10. Veranika dołożyła również brązowy medal w grze pojedynczej juniorek przegrywając po zaciętym półfinale z Gabrielą Skórkowską z ABRM Warszawa.

Następny medal wśród juniorek wywalczyła rozstawiona z numerem 1 Oliwia Niedźwiedzka. Oliwka nie tracąc seta w grupie pewnie wygrywała swoje mecze, a w finale pokonała po 48 minutach gry Gabrielę Skórkowską, jedocześnie wygrywając Super Grand Prix w grze pojedynczej juniorek!

Podwójne złoto może odnotować Aleksandra Wilczewska, która wygrała zarówno grę podwójną młodziczek grając w parze z Kają Ziółkowską (Pulslift UKS NIKE Suchedniów), oraz grę mieszaną grając w parze z Mikołajem Krystkiem (UKS Orbitek Straszęcin). Warto zaznaczyć, że Aleksandra podczas całego turnieju nie straciła… seta! Brązowy medal w grze podwójnej młodziczek może dopisać sobie również Aleksandra Wasilewska, grająca w parze z Anną Lange (KS Badminton School Gdynia).

Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym zawodniczkom oraz trenerowi i życzymy następnych sukcesów na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej!

Pełne wyniki meczów z Super Grand Prix można zobaczyć pod adresem: https://tiny.pl/wcx7z

___

ℹ️ Występy SKB Litpol – Malow w Lotto Ekstralidze Badmintona wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego