Brąz na koniec roku

W podwarszawskim Józefosławiu w Centrum Zdrowia i Sportu LAVO rozegrany został Puchar Polski w badmintonie w którym wystąpiły drużyny męskie i żeńskie z całego kraju. Wśród nich znalazły się drużyny SKB Litpol – Malow Suwałki.

Damska drużyna w swojej grupie musiała zmierzyć się z klubami: OSSM SMS Białystok, AZS UM Łódź oraz WWL Badminton Club Grupa Cygan. W pierwszym meczu nasze dziewczyny po 4 wyrównanych meczach (jeden mecz to był krecz Karoliny Szubert z powodu kontuzji) uległy drużynie z Białegostoku 2 do 3. W następnym meczu Suwalczanki zagrały mecz z WWL Badminton CLub Grupa Cygan. Bez straty seta pokonały klub z Marek wynikiem 5 do 0, zachowując tym samym nadzieje na awans. W trzecim i ostatnim meczu w grupie dziewczyny musiały uznać wyższość Łodzianek. Po dokładnie 168 minutach gry zawodniczki Suwalskiego SKB przegrały z AZS UM Łódź 2 do 3. Kończąc tym samym swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski zajmując 3 miejsce w grupie. 

Męska drużyna trafiła w grupie na drużyny: AZS AGH Kraków, WWL Badminton Club Grupę Cygan oraz Benincę UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle. W pierwszym meczu Suwalczanie zmierzyli się z Benincą UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle, w którym odnieśli zwycięstwo wynikiem 4 do 1. W następnych meczach grupowych (z AZS AGH Kraków oraz WWL Badminton Club Grupa Cygan) zawodnicy SKB wygrywali wynikiem 3 do 2. To pozwoliło na wyjście z grupy z 1 miejsca i walki o najwyższe trofeum. W półfinale nasi zawodnicy trafili na ABRM Warszawa. Po niecałych 3 godzinach gry Suwalczanie musieli uznać wyższość warszawskiego klubu wynikiem 1 do 3. W meczu o 3 miejsce zawodnicy SKB przystąpili do meczu z AZS AGH Kraków. Po wyrównanych pojedynkach mecz zakończył Robert Cybulski, który pokonał Huberta Pączka i przypieczętował brązowy medal dla Suwalczan.

Skład drużyny kobiecej: Karolina Szubert, Anastasia Khomich, Ulyana Volskaya, Oliwia Niedźwiedzka, Aleksandra Goszczyńska

Skład drużyny męskiej: Mateusz Świerczyński, Robert Cybulski, Przemysław Szydłowski, Michał Sobolewski, Adam Szolc