slider

Cztery półfinały na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików

4 szanse na finały mają nasze zawodniczki na rozgrywanych w Olsztynie k. Częstochowy Mistrzostwach Polski Młodzików. W turnieju Suwalski Klub Badmintona reprezentują Aleksandra Wilczewska w grze podwójnej z Kają Ziółkowską oraz w grze mieszanej z Mikołajem Krystkiem oraz Aleksandra Wasilewska w grze pojedynczej i w grze podwójnej z Anną Lange. 

Jako pierwsza w półfinale zameldowała się Aleksandra Wasilewska w grze pojedynczej pokonując w półfinale Nikolę Płuchowską wynikiem 2:0. Chwilę później Ola zameldowała się w półfinale gry podwójnej. Dziewczyny potrzebowały aż 36 minut i trzysetowego pojedynku aby wejść do pófinału.

Następnie do gry w dobrym stylu weszła Aleksandra Wilczewska. W grze podwójnej wraz z Kają po 20 minutach gry wyszły zwycięsko z tego pojedynku. Jako ostatni mecz Ola zagrała grę mieszaną i w tym przypadku również awansowała do półfinału gry mieszanej. Warto zaznaczyć że na przestrzeni całego turnieju Ola nie straciła seta.

“Czuje się bardzo dobrze i wiem, że jestem bardzo dobrze przygotowana do tego turnieju. Potrzebowałam chwili na korcie żeby się rozegrać na tej hali ale z każdą lotką gra mi się tu coraz lepiej” – mówi po zakończonym 2 dniu Mistrzostw Aleksandra Wasilewska

Jutro o godzinie 9:00 na korcie zamelduje się Aleksandra Wilczewska w grze mieszanej, następnie o 10:05 na kort wyjdzie Aleksandra Wasilewska w grze pojedynczej, potem około godziny 11:10 nasze dziewczyny zmierzą się w półfinałach gry podwójnej. Zapraszamy do oglądania!

Link do transmisji na żywo: https://www.youtube.com/@BADMINTONPOLSKA/streams

ℹ️ Udział w zawodach zawodników SKB dofinansowany jest ze środków budżetowych Urzędu Miasta Suwałki

Dołącz do nas