IMG_9066

Rozpoczynamy Mistrzostwa Polski Elity - Józefosław 2023

W podwarszawskim Józefosławiu w dobrze nam znanym klubie LAVO rozpoczynamy nasz udział w najważniejszym turnieju indywidualnym w sezonie 2023 – Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity. Suwalski Klub Badmintona będą reprezentować: Anastasia Khomich, Ulyana Volskaya, Aleksandra Goszczyńska, Oliwia Niedźwiedzka, Natalia Lenczewska, Kamila Augustyn, Viktoriya Pletsiukhova, Veranika Stankevich, Karolina Szubert, Robert Cybulski, Michał Łogosz, Michał Sobolewski, Adam Szolc, Przemysław Szydłowski oraz Mateusz Świerczyński. 

Jako pierwszy w turnieju wystąpi Mateusz Świerczyński, który dzisiaj zagra w turnieju eliminacyjnym w grze podwójnej mężczyzn w parze z Jackiem Kołumbajewem (bezklubowy). Następnie na kort o godzinie 16:00 wyjdzie Veranika Stankevich w grze mieszanej z Kamilem Romanem (UKS Kometa Sianów). Chwilę później zagra Natalia Lenczewska również w eliminacjach w grze mieszanej, grając w parze z Kajetanem Baranowskim (KS Hubertus Zalesie Górne). Równocześnie z Natalią zagra Aleksandra Goszczyńska w parze z Patrykiem Kordkiem (KS Chojnik Jelenia Góra). Dzisiejsze występy w turnieju eliminacyjnym zakończy Mateusz Świerczyński, także w eliminacjach w grze mieszanej. Mateusz wyjdzie na kort około godziny 19:00, a jego partnerką będzie Magdalena Witek (Sportowa Politechnika Gdańsk).

Jutro rozpoczyna się turniej główny. Jako pierwsza około godziny 9:30 na korcie zaprezentuje się Viktoriya Pletsiukhova w grze mieszanej. Jej partnerem będzie Jan Frańczak (UKS Hubal Białystok). Równocześnie z Viktoriyą na kort wyjdzie Adam Szolc również w grze mieszanej, a jego partnerką będzie Kornelia Marczak (UKS Plesbad Pszczyna). O godzinie 10:00 na kort wyjdzie Michał Sobolewski w grze pojedynczej mężczyzn. Następnie o 12:30 zagra Oliwia Niedźwiedzka w grze pojedynczej kobiet a o godzinie 13:00 zagra Ulyana Volskaya. O 14:30 na kort wyjdą nasze deblistki – Viktoriya Pletsiukhova/Veranika Stankevich. Ostatni mecz turnieju zagrają aż trzy nasze zawodniczki bowiem na kort wyjdą pary: Aleksandra Goszczyńska/Magdalena Witek oraz Natalia Lenczewska/Oliwia Niedźwiedzka.

Wszystkie mecze można będzie oglądać pod linkiem: https://www.youtube.com/@pzbad/streams

Wszystkie wyniki można śledzić pod linkiem: https://pzbad.tournamentsoftware.com/tournament/a9c0ce4e-90de-43a9-9740-cd3cd6c7d34b/Matches

ℹ️ Udział w zawodach zawodników SKB dofinansowany jest ze środków budżetowych Urzędu Miasta Suwałki

Dołącz do nas