SKB Suwałki w Suchedniowie złoto, srebro i pięć brązów

W Suchedniowie od piątku do niedzieli rywalizowało ponad 300 młodych badmintonistów o Puchar Gór Świętokrzyskich w III Memoriale Stefana Pawlukiewicza. Kolejny turniej i kolejne sukcesy podopiecznych Jerzego Dołhana — złoto, srebro i pięć brązów. W Grand Prix (kat. Junior) puchar Gór Świętokrzyskich zdobyła niezawodna Ulyana Volskaya. Suwalczanka triumfowała w grze pojedynczej GS U19, w finale pokonała Maję Janko (Technik Głubczyce) 21:19, 15:21, 21:11. Ulyana Volskaya w Suchedniowie zdobyła oprócz medalu złotego i pucharu Gór Świętokrzyskich dwa medale brązowe. Brąz zdobyła wspólnie z kolegą klubowym Michałem Aleksandrowiczem w grze mieszanej XD U19 oraz z Oliwią Niedźwiedzką w grze podwójnej GD U19. W U19 – gra poj. Maksim OVCHINNIKOV dotarł do ćwierćfinału, w meczu o półfinał przegrał z zawodnikiem Karol Budny (BENINCA UKS Feniks K-K) 21:16,15:21, 20:22.
Nie powiodło się w kat. BS U19 Sebastianowi Lenczewskiemu — w 1. rundzie turnieju przegrał mecz z Mikołajem Szymańskim — zwycięzcą, zdobywcą pucharu Gór Świętokrzyskich. Ponadto w U19 w grze poj. SKB Suwałki reprezentowali: Igor PRZYBYLAK, Mateusz HOŁUB, Jan FILIPOWICZ, Artsiom STANKEVICH – wszyscy zajęli drugie miejsce w grupie. Rewelacyjne wypadli suwalscy badmintoniści w kategorii młodzik (U15). Srebrny medal w Suchedniowie zdobyła Aleksandra Wilczewska, wspólnie z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce). W finale uległy 6:21 i 17:21 parze Emilia JOCHACY/ Hanna NICZYPORUK (UKS Unia Bieruń/AZSUW Warszawa). W tej samej kategorii (gra podwójna dziewcząt) medal — brązowy dla SKB, zdobyła Veronika STANKEVICH (SKB) wspólnie z Natalią WITKOWSKĄ (UKS Plesbad Pszczyna).
Także brązowy medal w grze mieszanej (młodzik) zdobyła suwalska para Jan Szeszko/Wiktoria Banaszewska. Suwalczanie w grze mieszanej U15 w półfinale musieli uznać wyższość triumfatorów kat. XD U15, pary Mateusz GOLAS/Julia WÓJCIK (LKS Technik Głubczyce/BENINCA UKS Feniks K-K).
To, nie koniec — Veranika STANKEVICH w grze pojedynczej dziewcząt U15 zdobyła dla Suwałk medal brązowy. Na ćwierćfinale rywalizację zakończyli w grze mieszanej XD U15 Jakub DULEMBA/ Aleksandra WILCZEWSKA (MKS Orlicz Suchedniów/SKB Suwałki), w walce o ćwierćfinał pokonali drugą suwalską parę Mateusz Derda/Michalina Jaśkiewicz. Do ćwierćfinału dotarła para deblowa Mateusz Derda/Mikołaj Chrzanowski (SKB Suwałki/UKS Wschodnia 12 Kielce). Inna suwalska para Jan SZESZKO/Dominik UŁANOWICZ odpadli z rywalizacji w grze podwójnej chłopców w pierwszej rundzie. Przegrali swój mecz z późniejszymi triumfatorami Mikołajem MORAWSKIM /Krzysztofem PODKOWIŃSKIM (KS Badminton Kobierzyce/UKS Hubal Białystok). W suwalskim klubie badmintona — sukces, goni sukces i to jest wspaniałe, oby tak dalej.

WYNIKI:
Dziewczyny singiel U-15

1 miejsce: Julia Wójcik

2 miejsce: Olga Szwarnowiecka

3 miejsce: Veranika Stankevich, Emilia Jochacy

Mikst U-15

1 miejsce: Mateusz Golas/ Julia Wójcik

2 miejsce: Sebastian Pinkowicz/ Emilia Jochacy

3 miejsce: Jan Szeszko/ Wiktoria Banaszewska, Kamil Markus/ Klaudia Płusa

Chłopcy debel U-15

1 miejsce: Mikołaj Morawski/ Krzysztof Podkowiński

2 miejsce: Michał Melaniuk/ Sebastian Pinkowicz

3 miejsce: Kamil Markus/ Damian Zimnol, Krzysztof Bibik/ Szymon Lusiak

Dziewczyny debel U-15

1 miejsce: Emilia Jochacy/ Hanna Niczyporuk

2 miejsce: Aleksandra Wilczewska/ Kaja Ziółkowska

3 miejsce: Dominika Bartłomiejczuk/ Olga Szwarnowiecka, Veranika Stankevich/ Natalia Witkowska

Chłopcy singiel U-19

1 miejsce: Mikołaj Szymanowski

2 miejsce: Karol Budny

3 miejsce: Adam Bibik/ Maksymilian Danielak

Dziewczyny singiel U-19

1 miejsce: Ulyana Volskaya

2 miejsce: Maja Janko

3 miejsce: Aleksandra Radziszewska/ Julia Pajek

Mikst U-19

1 miejsce: Arkadiusz Dydyński/ Julia Stankiewicz

2 miejsce: Jan Frańczak/ Maja Janko

3 miejsce: Michał Aleksandrowicz/ Ulyana Volskaya, Jakub Suszyński/Anastasiia Kosenchuk

Chłopcy debel U-19

1 miejsce: Adrian Krawczyk/ Jakub Melaniuk

2 miejsce: Kacper Górniak/ Piotr Heinke

3 miejsce: Piotr Tomaszewski/ Bartosz Wata, Maksymilian Danielak/ Dawid Perkowski

Dziewczyny debel U-19

1 miejsce: Julia Pławecka/ Daria Zimnol

2 miejsce: Jessica Orzechowicz/ Aleksandra Radziszewska

3 miejsce: Oliwia Niedźwiedzka/ Ulyana Volskaya, Dominika Chojnacka/ Aleksandra Kiryluk