Zaczynamy Super Grand Prix!

Już dzisiaj w podwarszawskim Józefosławiu rozpoczyna się Super Grand Prix Juniorów i Młodzików w badmintonie. Nasz klub będą reprezentować: Natalia Lenczewska, Oliwia Niedźwiedzka, Viktoriya Pletsiukhova, Veranika Stankevich, Aleksandra Wasilewska oraz Aleksandra Wilczewska.

Rozstawione z numerem 2, debel Natalia Lenczewska/Viktoriya Pletsiukhova rywalizację rozpoczną dzisiaj o godzinie 18:30 grając przeciwko parze Anna Kotlarska/Magdalena Tatomir. Pozostałe pojedynki rozegrają dzisiaj o 20:00 i jutro o 13:30. Ten przedostatni i ostatni mecz w grupie będzie pojedynkiem bratobójczym, bowiem grająca również grę podwójną juniorek Oliwia Niedźwiedzka W deblu kobiet zagra również Oliwia Niedźwiedzka grająca w parze z Emilią Skrzek (UKS Orbitek Straszęcin) a Veranika Stankevich w parze z Antoniną Cybulką (CT Arena Hawel Academy Poznań) zmierzy się z parą Lenczewska/Pletsiukhova jutro o godzinie 13:30 .

Natalia wystąpi również w grze mieszanej łącząc siły z Kajetanem Baranowskim (KS Hubertus Zalesie Górne). Ich przeciwnikami będą kolejno: Bartłomiej Butkus/Marta Styczyńska, Krzysztof Podkowiński/Julia Stankiewicz oraz Mikołaj Kraft/Julia Piwowar. Również w grze mieszanej juniorów zagra Viktoriya Pletsiukhova w parze z Janem Frańczakiem (UKS Hubal Białystok). Ich pojedynki w grupie odbędą się dzisiaj w godzinach: 12:30 i 16:00 oraz jutro o godzinie 9:30.

W singlu juniorek zobaczymy Oliwię Niedźwiedzką. Oliwia rozstawiona z numerem 1 zagra swoje pojedynki z Weroniką Aleksandrowicz, Justyną Buszewską oraz Marią Leciej.

W grze zobaczymy również nasze młodziczki. Rywalizację w grze pojedynczej rozpocznie Aleksandra Wasilewska, która jest rozstawiona z numerem 2. Ola zmierzy się w grupie z Nikolą Płuchowską oraz Anną Lange. Aleksandra Wasilewska wystąpi również w grze podwójnej z Anną Lange, gdzie zmierzą się w grupie z parami: Konieczna/Stojczyk, Horst/Oszajca i Królikowska/Płuchowska. W grze podwójnej młodziczek wystąpi również Aleksandra Wilczewska grająca w parze z Kają Ziółkowską (Pluslift UKS NIKE Suchedniów). Rozstawione z numerem 2 Ola i Kaja zmierzą się z parami: Siwek/Szewczuk oraz Kanik/Wieczorek.

Ola Wilczewska wystąpi również w grze mieszanej młodzików w parze z Mikołajem Krystkiem (UKS Orbitek Straszęcin). Para rozstawiona z numerem 1 rozegra dzisiaj wszystkie mecze w grupie z parami: Perkowski/Szwarnowiecka, Kubicki/Rębacz, Duszczak/Stojczyk.

Życzymy powodzenia i przysłowiowego połamania rakiet🦾💪

___

ℹ️ Występy SKB Litpol – Malow w Lotto Ekstralidze Badmintona wspierane są poprzez dotacje sfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego