Zapowiada się atrakcyjny weekend

18. krotny Mistrz Polski, SKB Litpol-Malow jedzie do Krakowa

W najbliższy weekend, 2 kwietnia w ostatniej V rundzie suwalscy badmintoniści SKB Litpol-Malow rywalizować będą w Krakowie z gospodarzami AZS AGH Kraków i CT ARENA HAWEL ACADEMY Poznań. SKB Litpol-Malow aktualnie jest trzeci w Lotto Ekstraliga Badmintona, badmintoniści z Poznania na szóstym, a gospodarze AZS AGH Kraków na dziewiątym miejscu.
Chociaż sezon jeszcze nie zakończony, to należy uznać go za bardzo trudny nie tylko dla suwalczan, których mocno polubiły kontuzje, ale także z powodu wojny w Ukrainie kluby mają problemy. Dobrze, że PZBad. stanął na wysokości zadania — umożliwił klubom w czasie trwania rozgrywek podpisanie umów z nowymi zawodnikami, otworzył tzw. okienko transferowe.

 Jest możliwość na wzmocnienie, dokooptowanie nowych zawodników, my jednak nie będziemy tego czynić, nie wzmacniamy SKB Litpol-Malow, mówi Jerzy Szleszyński – prezes Suwalskiego Klubu Badmintona. Chociaż jest ciężko, to wspaniale walcząca młodzież i doświadczeni zawodnicy są dla nas bardzo cenni i to oni powinni dostąpić zaszczytu i walczyć o Mistrzostwo Polski.
Liczę, że staniemy na podium 49. Drużynowych Mistrzostw Polski, a przy sprzyjających wiatrach zdobędziemy po raz 19. Mistrzostwo Polski.


W sezonie 2021/2022 w rundach, które się odbyły, podopieczni Jerzego Dołhana przegrali z ABRM Warszawa (3:4) i wygrali, ale bez kompletu punktów po 4:3 z: BENINCA UKS FENIKS Kędzierzyn Koźle, SPORTOWA POLITECHNIKA Gdańsk, UKS HUBAL Białystok, OSSM-SMS Białystok, UKS UNIA Bieruń.
Obecna zdobycz punktowa przybliża SKB Litpol-Malow 18. krotnych Mistrzów Polski do walki o kolejny tytuł. Jesteśmy na trzecim miejscu w tabeli Lotto Ekstraliga Badmintona, ale na którym ostatecznie będziemy po zakończeniu tej rundy, dającej kwalifikacje do gry w finale okaże się już w najbliższy weekend. Swoje mecze rozegrają także drużyny, które są na czele tabeli. Finał rozgrywek planowany jest na 7- 8 maja br., miejsca rywalizacji jeszcze nie określono.Jedziemy do Krakowa bez Emila Holsta, Anastasija Khomich, ale jesteśmy faworytem tej rywalizacji. Z kompletem punktów z Krakowa będą chcieli wrócić: Maria Ulitina, Kamila Augustyn, Karolina Szubert, Ulijana Volskaja, Danylo Bośniuk, Robert Cybulski, Michał Łogosz, Mateusz Świerczyński, Przemysław Szydłowski — czekamy na finał i kolejny sukces SKB Litpol-Malow Suwałki. Jedziemy bez Emila Holsta, Anastasija Khomich, ale jesteśmy faworytem tej rywalizacji.