Zespół mamy młody, ale bardzo ambitny

W najbliższą niedzielę (16 maja) w Józefosławiu k. Piaseczna najlepsze cztery kluby badmintonowe z rundy zasadniczej Lotto Ekstraligi rozegrają mecze półfinałowe i finał 48. Drużynowych Mistrzostw Polski.

W półfinale spotkają się SKB Litpol-Malow (Suwałki) z ABRM (Warszawa) i KU AZS UM (Łódź) z UKS Hubal (Białystok), mecze rozpoczną się, o godz. 10.00. Tego samego dnia o godz. 15.00 – zwycięzcy półfinałów rywalizować będą o tytuł ,,Drużynowy Mistrz Polski”, a przegrani rozegrają mecz o medal brązowy. Suwalscy badmintoniści, trener i działacze są dobrej myśli, wierzą, że uda się obronić mistrzostwo Polski i stanąć na najwyższym podium 48. Drużynowych Mistrzostw Polski.
– Zespół mamy młody, ale bardzo ambitny i już z dużymi umiejętnościami, mówi Jerzy Szleszyński, prezes SKB Suwałki.Anastasiya Khomich, Ulyana Volska (19-latki), Karolina Szubert (20 l.), Aleksandra Goszczyńska (22 l.), Michał Sobolewski (22 l.), Michał Aleksandrowicz (17 l.) mają ambicję i chcą udowodnić, że warto na nich stawiać. Młodzież rewelacyjnie uzupełniają bardzo doświadczeni, ograni na kortach krajowych i zagranicznych: Michał Łogosz, Kamila Augustyn, Łukasz Moreń i Mateusz Świerczyński.Dobrym i mocnym wzmocnieniem suwalskiego klubu Litpol-Malow są Ukraińcy: Danylo Bosniuk (22 lata) i Maria Ulitina (30 l.).
Nasz trener, Jurek Dołhan — potrafi połączyć i pozytywnie wykorzystać wszystkie elementy naszych młodych, ale i doświadczonych badmintonistów .
Jeśli te wszystkie elementy, o których mówię, prawidłowo będą funkcjonować, możemy być pewni, że po raz 19. Mistrzem Polski będzie Suwalski Klub Badmintona Litpol-Malow Suwałki.

Zapraszamy do śledzenia poczynań badmintonistów SKB Litpol-Malow i trzymania kciuków za podopiecznych Jerzego Dołhana.
Mecze na żywo będzie można oglądać bezpośrednio na stronie Polskiego Związku Badmintona https://pzbad.pl/
– godz. 10.00 półfinały,     – godz. 15.00 finał i mecz o trzecie miejsce.